Anielek - Przedszkole Niepublicznie

Festyn Rodzinny "Świętymi bądźmy" (2.06.2014)

Dnia 2 czerwca 2014 odbył się w naszym przedszkolu Festyn Rodzinny „Świętymi bądźmy”. Podczas festynu obowiązywały każdego uczestnika (dzieci, rodziców oraz pracowników przedszkola) przebrania za różnych świętych. Była to okazja do tego, by dzieci z rodzicami znaleźli swojego bohatera wśród świętych postaci. Rodziny zostały niejako „zmuszone” do tego, by razem z dzieckiem otworzyć żywoty świętych i sprawdzić, przeczytać życiorys patrona. W świecie, w którym nie zawsze pokazuje się dzieciom wartości, świętych bohaterów, przewodników i patronów warto zaproponować „świętych obcowanie”. My z nimi, oni nad nami, a wszyscy razem dla Pana Boga!

Podjęliśmy propozycję wspólnej, festynowej zabawy, ale z pięknym przesłaniem. Na festyn przybyli więc święci z różnych epok i kontynentów. Pojawili się królowe, królowie, książęta, rycerze, księża, siostry zakonne, archaniołowie, anioły, lekarki i postaci biblijne (trudno wymienić cała plejadę świętych, którzy zawitali tego dnia w skromne progi przedszkola). To było wielkie odkrycie, radość i poczucie, że nie jesteśmy sami na tym świecie, lecz otoczeni miłością i pomocą niebiańskich przyjaciół…

Wspólna zabawa integracyjna odbyła się w rytmach radosnej i skocznej muzyki chrześcijańskiej. Podczas festynu wszyscy braliśmy udział w warsztatach biblijnych „O uczcie niebieskiej” prowadzonych przez naszego niezawodnego Jasia Pociechę. W trakcie tych warsztatów to dzieci były gospodarzami, którzy zapraszali swoich rodziców do udziału w uczcie niebieskiej. Był także Pan Jezus, który pukał do drzwi naszego serca i czekał na ich otworzenie, a później całymi rodzinami przechodziliśmy przez te drzwi na ucztę, wspólnie rozkładaliśmy olbrzymi obrus, by razem ucztować i cieszyć się z bycia w niebie razem z najbliższymi.

Frekwencja dopisała, humory również, a przede wszystkim dopisała pogoda tak bardzo wymodlona przez nasze dzieci (cały poranek był deszczowy, ale kiedy nadszedł czas przygotowania festynu – deszcz ustał) – tak działa moc modlitwy dziecięcej. Po wspólnej zabawie i warsztatach biblijnych była możliwość zakupienia losu w loterii fantowej. Zgromadzone fundusze posłużą do dofinansowania wyjazdu na Zielone Przedszkole tym, którzy nie mogą sobie pozwolić na uregulowania całej opłaty. Na zakończenie Festynu odbyło się wspólne grillowanie. Było to kolejne doświadczenie integracji i radości zabawy dzieci z rodzicami, czasu spędzonego w rodzinnym gronie przedszkola.

Zdjęcia dostępne są TUTAJ