Anielek - Przedszkole Niepublicznie

Wycieczka rowerowa Wiewiór do szkoły podstawowej (7.05.2014)

Hej przygodo!

„Jedzie rowerek na spacerek, na słoneczko, na wiaterek”- tak nasze przedszkolaki mknęły ścieżką rowerową dnia 7 maja 2014 roku. Promyki wiosennego słońca rozpalały twarze milusińskich i wprawiały w doskonały nastrój.

Przedszkolaki bezpiecznie pokonały wyznaczoną trasę i dojechały do Szkoły Podstawowej nr 9 w Otwocku. Niektóre z dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły. Było to dla nich nie lada przeżycie – długie korytarza, hałas, dużo dzieci, pierwszy raz usłyszały także szkolny dzwonek. Przedszkolaki zostały przyjęte przez panią dyrektor szkoły i nauczycielki z zerówki i 1 klasy.

Wizytę w szkole rozpoczęły od wspólnej zabawy z uczniami oddziału zerówkowego, zapoznały się z funkcjonowaniem podstawówki oraz jej pracownikami. Uczestniczyły również w zorganizowanej w szkole „żywej lekcji przyrody”, której tematem były owady. W czasie lekcji zaprezentowano m.in. żywe okazy chrząszczy i ich larw, szarańczy, ćmy tropikalne i unikalną kolekcję tropikalnych motyli.

„Wiewióry”, czyli nasze 5,6-latki po raz pierwszy usiadły w szkolnych ławkach i odbyły lekcję informatyczną, na której nauczyły się korzystać z tablicy multimedialnej. Na koniec wizyty przedszkolaki mogły pograć w piłkę na nowym boisku oraz pobawić się na placu zabaw znajdującym się na terenie szkoły.

Wizytę zakończono wręczeniem pamiątkowych medali, wykonanych przez dzieci z klas zerowych. Wycieczka ta miała na celu ułatwić dzieciom proces adaptacyjny i pokonanie lęku związanego z podjęciem nauki w szkole podstawowej.

Zdjęcia dostępne są TUTAJ