Anielek - Przedszkole Niepublicznie

Wycieczka do kina i cukierni w Warszawie (9.04.2014)

W związku z przygotowaniem naszych przedszkolaków do pełnego zrozumienia i przeżycia Kanonizacji umiłowanego papieża Jana Pawła II od początku roku szkolnego organizowaliśmy różne zajęcia przybliżające życie i wartości, które czcił Jan Paweł II. Dzieci poznawały ciekawostki z życia Karola Wojtyły, jak i ważne historyczne wydarzenia. Dzięki prostym opowiadaniom, wierszom i piosenkom dzieci z większą świadomością i zrozumieniem pogłębiały wiedzę na temat Papieża Polaka.

Ciekawym wydarzeniem dla dzieci było uczestnictwo dnia 9 kwietnia 2014 w projekcji pierwszego filmu o papieżu dla dzieci „Karol, który został świętym”. Całym przedszkolem wybraliśmy się do Multikina w Warszawie. Film opowiada o dzieciństwie i młodości Karola Wojtyły. Bohaterem filmu jest 12-letni Kacper, który nie potrafi porozumieć się z zapracowaną mamą. Na pomoc przyjeżdża dziadek, który zabiera chłopca na wycieczkę w góry. Dziadek ma dla wnuczka bardzo dużo czasu, słucha go, rozmawia z nim. W tej historii pojawia się opowieść dziadka o przyjacielu sprzed lat. Jest nim właśnie Karol Wojtyła z lat krakowskich. Opowiadając o Karolu, dziadek chce przybliżyć chłopcu takie wartości jak przyjaźń, zaufanie, potrzeba kontaktu z bliskimi. Twórcy chcieli pokazać, że wartości, którymi żył Jan Paweł II są nadal aktualne. Bardzo ważne jest to, żebyśmy poświęcali sobie czas, słuchali się i potrafili ze sobą rozmawiać. Tematem filmu jest rodzina, czyli temat, któremu Jan Paweł II poświęcił w swoim nauczaniu najwięcej miejsca. W filmie można usłyszeć ulubione melodie Jana Pawła II, a także popularne piosenki zespołu „Arka Noego”.

W kinie dzieci pokonały wiele ruchomych schodów i uczyły się kulturalnego zachowania podczas seansu. Po projekcji filmu przeszliśmy spacerkiem przez Dworzec Centralny wybudzając niemałą sensacje jednakowymi czapkami anielinkowymi i taką ilością małych dzieci.

Kolejną naszą atrakcją przygotowaną tego dnia dla naszych małych łasuchów były warsztaty w cukierni "Cukier Lukier" . Jest to najmniejsza w Warszawie fabryka słodyczy. Mieliśmy możliwość przeżycia słodkiej zabawy z pokazem tworzenia słodyczy oraz obejrzenia pokazu ręcznego wyrabiania lizaków z karmelu. Dowiedzieliśmy się o całym procesie produkcji. Obserwowaliśmy gotowanie i studzenie karmelowej masy na nasze lizaki, która została wylana na kamienny blat i barwiona sokiem z buraków. Na koniec pokazu każde dziecko miało możliwość własnoręcznie skręcić swojego lizaka. Podziwialiśmy także wystawę przeróżnych cukierków w około 50 smakach wykonanych z naturalnych barwników. Po przepysznej słodkiej uczcie powróciliśmy do przedszkola z nowymi doświadczeniami i wrażeniami, które na długo w nas pozostaną.

Zdjęcia dostępne są TUTAJ