Anielek - Przedszkole Niepublicznie

Wycieczka do ZOO w Warszawie (20.05.2013)

Dnia 20 maja o godzinie 7.40 wyruszyliśmy z całym przedszkolem na wycieczkę do warszawskiego ZOO. Od samego rana podekscytowane dzieci szykowały się do podróży. W drodze tradycyjnie śpiewaliśmy religijne piosenki, słuchaliśmy wierszy czytanych przez siostrę Deborę oraz – słuchając opowieści s. Teresity – przygotowywaliśmy się do zwiedzania ZOO.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty u hipopotama. Następnie udaliśmy się na mały poczęstunek, po czym nastąpiło radosne zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Mieliśmy okazję obejrzeć małpy, słonie, nosorożce, jaguary, lwy i tygrysy, różne gatunki ptaków, gadów i bezkręgowców. Ponadto weszliśmy do żyrafiarni oraz akwarium, gdzie naszą uwagę przykuły bajecznie kolorowe ryby i ukwiały. Ogromną atrakcją było rekinarium, w którym pływał groźnie wyglądający rekin.

W międzyczasie każdy z nas mógł liznąć - dosłownie - łyżeczkę lodów w kształcie kolorowych kuleczek.

Do autokaru podjechaliśmy kolejką. Była to duża atrakcja dla dzieci, a dla nas drobne przyspieszenie, gdyż w powietrzu wisiała potężna burza. Do przedszkola wróciliśmy o godz. 15. Każde dziecko otrzymało w prezencie figurkę zwierzaka oraz małą rybkę.

Zdjęcia dostępne są TUTAJ