Anielek - Przedszkole Niepublicznie

Rekolekcje wielkopostne dla rodziców (17-20.03.2013)

W dniach 17-20 marca 2013 roku w naszej kaplicy zakonnej odbyły się Wielkopostne Rekolekcje dla rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Rekolekcje poprowadził ks. Tomasz Zaczkiewicz SAC (z Warszawy; wieloletni rekolekcjonista, opiekujący się rodzinami i młodymi małżeństwami) wraz z małżeństwami ze wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, Domowego Kościoła i Szkoły Nowej Ewangelizacji. Rekolekcje były otwarte i dostępne dla wszystkich, którzy chcieli pogłębić swą relację z Bogiem.

Pierwszy dzień rekolekcji miał temat: „Bóg mnie kocha i ma dla mnie wspaniały plan”. Tego dnia, a była to niedziela, odbyła się wspólna Eucharystia z nauką rekolekcyjną i pantomimą pt. „Stworzenie świata”. W trakcie nauki i pantomimy dzieci udały się do zakonnego kapitularza, by obejrzeć film o Jezusie.

W drugim dniu motywem przewodnim było zdanie: „Jestem grzesznikiem”. Tego wieczoru wszyscy przybyli wysłuchali nauki rekolekcyjnej ojca Tomasza oraz obejrzeli pantomimę
pt. Marionetki”. Dzieci przez cały ten czas miały zajęcia w kapitularzu przygotowane
i przeprowadzone przez s. Deborę Wiąckiewicz.

Dnia trzeciego, w Uroczystość św. Józefa, wszyscy uczestnicy podczas wspólnej Eucharystii rozważali zdanie: „Jezus przyszedł, by mnie odkupić, wyrwać z niewoli grzechu”. Pantomima pt. „Syn marnotrawny” doskonale wprowadziła do tematu. Po Mszy św. i nauce rekolekcyjnej, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, była możliwość skorzystania
z Sakramentu Pojednania i Pokuty. Był to bardzo wzruszający moment dla wielu uczestników rekolekcji.

Ostatni dzień, zatytułowany: „Wybór Jezusa jako mojego jedynego Pana i Zbawiciela”, obfitował w świadectwa nie tylko małżeństw prowadzących rekolekcje, ale również wielu uczestników. Rodzice dzielili się własnymi przeżyciami związanymi z odbytymi rekolekcjami. Podczas wspólnej Eucharystii z nauką rekolekcyjną obejrzeliśmy pantomimę pt. „Ręce”. Ostatnim punktem programu było przyjęcie Jezusa Chrystusa jako swojego Zbawcy.

Mocno wierzymy, że wszyscy uczestnicy naszych rekolekcji otworzą się na działanie Ducha Świętego i będą potrafili dawać świadectwo o Bogu, Jego Miłości w szarej codzienności tak względem siebie, jak przede wszystkim względem swoich dzieci.

Zdjęcia dostępne są TUTAJ