Anielek - Przedszkole Niepublicznie

PRZEDSZKOLNE ABC - ADAPTACJA W PRZEDSZKOLU


PRZEDSZKOLNE ABC –

ADAPTACJA W PRZEDSZKOLU


Mamo, Tato!
Jeśli chcesz skutecznie wspierać Swoją pociechę w przedszkolnym debiucie, to:


- Zachowaj pogodę ducha przy rozstaniach. Maluch potrzebuje Twojego uśmiechu i opanowania. Twój niepokój i zdenerwowanie wyczuje natychmiast.


- Spróbuj uodpornić się na łzy. Płacz to naturalna reakcja dziecka na rozstanie i sposób radzenia sobie ze stresem. Zwykle maluch szybko zapomina o smutku i rzuca się w wir zabawy.


- Pomóż maluchowi w porannym rozstaniu. Są maluchy, którym pomaga szybkie, choć czułe rozstanie, innym - oswajanie się z przedszkolem w obecności mamy. Porozmawiaj o tym z nauczycielem, z psychologiem.


- Wymyśl wspólnie ze swoją pociechą "coś", co może zabrać ze sobą do Przedszkola, a co ma moc dodawania odwagi i pocieszania, np. zdjęcie rodziców ukryte w kieszeni, przytulanka uszyta przez mamę.


- Zarezerwuj sobie wolne popołudnia, które po powrocie z przedszkola będą należały tylko do malucha. Wspólna zabawa, podwójna dawka przytulania czy ruch na świeżym powietrzu pozwolą malcowi pozbyć się napięcia i naładować akumulatory na kolejny dzień poza domem.


- Postaraj się cierpliwie znosić różne dziwne zachowania Swojej pociechy, np. to, że nie opuszcza Cię na krok, chce z Tobą spać czy kaprysi przy kolacji. Niech pierwsze dni w przedszkolu będą dla Was rodzinnym świętowaniem - pierwszego kroku w dorosłość Twojej pociechy.


- Obserwuj malca i dziel się z nami wszystkim, co Cię niepokoi i z czym masz problem

tekst ze strony: http://przedszkole.didasko.pl/