Anielek - Przedszkole Niepublicznie

Wycieczka do Manufaktury Czekolady (25.09.2017)

 

Dnia 25 września wybraliśmy się do Manufaktury Czekolady w Warszawie. Na miejscu mogliśmy zobaczyć jak wygląda to, co później staje się naszą czekoladą- zobaczyliśmy a nawet dotknęliśmy ziarna kakaowca, usłyszeliśmy co dalej się z nim dzieje i jak w efekcie powstaje pyszna słodka tabliczka. Mogliśmy go także spróbować, chociaż nie każdemu ten lekko gorzki smak przypadł do gustu;-) Było także wiele innych atrakcji ale tą największą było stworzenie własnej tabliczki czekolady. Dzieci wybrały ulubione dodatki do swojej czekolady po czym umieściły je na płynnej jeszcze masie. Potem tabliczki powędrowały do lodówki a my w oczekiwaniu na nie spróbowaliśmy przepysznej prawdziwej gorącej czekolady. 
Mimo dnia pełnego przyjemności wróciliśmy trochę zmęczeni, ale radośni i dumni ze swojego czekoladowego dzieła które na pewno pysznie smakowało w domu. 

Dnia 25 września wybraliśmy się do Manufaktury Czekolady w Warszawie. Na miejscu mogliśmy zobaczyć jak wygląda to, co później staje się naszą czekoladą- zobaczyliśmy a nawet dotknęliśmy ziarna kakaowca, usłyszeliśmy co dalej się z nim dzieje i jak w efekcie powstaje pyszna słodka tabliczka. Mogliśmy go także spróbować, chociaż nie każdemu ten lekko gorzki smak przypadł do gustu;-) Było także wiele innych atrakcji ale tą największą było stworzenie własnej tabliczki czekolady. Dzieci wybrały ulubione dodatki do swojej czekolady po czym umieściły je na płynnej jeszcze masie. Potem tabliczki powędrowały do lodówki a my w oczekiwaniu na nie spróbowaliśmy przepysznej prawdziwej gorącej czekolady. Mimo dnia pełnego przyjemności wróciliśmy trochę zmęczeni, ale radośni i dumni ze swojego czekoladowego dzieła które na pewno pysznie smakowało w domu. 

Więcej zdjęć tutaj