Anielek - Przedszkole Niepublicznie

Festyn z okazji 25lecia przedszkola

Dzień 11 czerwca to dzień szczególny w „życiu” Anielinka . Dziś obchodziliśmy 25lecie istnienia naszego przedszkola. Tak, to już 25 lat!

Przygotowania do tego wielkiego wydarzenia rozpoczęły się już w sobotę. Było dmuchanie balonów na kilkumetrowe, olbrzymie girlandy; przygotowywanie ciasta na gofry, przygotowywanie sceny na przedstawienie. Bardzo dużym zaangażowaniem wykazała się kadra pedagogiczna wraz z Rodzicami i wspólnymi siłami udało się przemienić zwykły Anielinek w Anielinek uroczyście przystrojony.

 Niedzielę rozpoczęliśmy Eucharystią, poprzez którą dziękowaliśmy Panu Bogu za wszelkie dobro, które działo się w Anieliniku przez 25 lat istnienia. Również adoracja Najświętszego Sakramentu, która odbyła się po Mszy Św. była czasem kiedy wpatrując się w Najwyższego mogliśmy wyrazić swoją wdzięczność za Jego obfite błogosławieństwo dla przedszkola.

 Następnie wszyscy razem udaliśmy się do ogrodu zakonnego, by dalej świętować nasz Jubileusz. Obecna Siostra Dyrektor Rachela oficjalnie podziękowała wszystkim dotychczasowym Siostrom Dyrektorkom i Wychowawczyniom, każda z nich dostała na pamiątkę zdjęcie ze swojej pracy w Anielinku w ramce ozdobionej przez dzieci. Do wszystkich zebranych przemówiła również Matka Marcelina Kuśmierz podkreślając znaczenie pracy wychowawczej z dziećmi w realizacji chryzmatu Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Nie zabrakło oczywiście występów artystycznych, które przygotowały dzieci z grupy Wiewiór. Następnie wśród mnóstwa konfetti na scenie pojawił się gigantyczny jubileuszowy tort z logo Anielinka.

Absolwenci przedszkola, przyjaciele, przedszkolaki z rodzinami oraz wszyscy zebrani mogli oglądać kroniki przedszkola, brać udział w pokazach naukowych, jeść gofry, lody oraz potrawy z grilla, pomalować swoją twarz, a miłe chwile upamiętnić na zdjęciach z fotobudki. Dużo emocji wzbudziło ogłoszenie wyników jubileuszowego konkursu plastycznego oraz licytacja koszulek i piłek z autografami sławnych sportowców. Jednak gwoździem programu było przedstawienie przygotowane przez rodziców pt. „Tadek Niejadek”. Kiedy główny bohater uniósł się wysoko nad ziemię niesiony balonami wszyscy zamarli w bezruchu, na szczęście Tadek bezpiecznie wylądował na ziemi.

 Wiele atrakcji, wspaniała oprawa, a przede wszystkim rodzinna atmosfera i miłe spotkania po latach pozostawią niezapomniane wrażenia i chęć jeszcze lepszego wypełniania celu przedszkola - wspierania rodziców w wychowaniu dzieci w duchu wiary chrześcijańskiej.

 

Zdjęcia można obejrzeć tutaj