Anielek - Przedszkole Niepublicznie

Zielone Przedszkole 2016 - dzień 1

I nadszedł wreszcie ten dzień! O godzinie 5.45 zebraliśmy się wszyscy – no prawie wszyscy… ;) – i po błogosławieństwie wyruszyliśmy w kierunku Ustronia, aby spędzić wspaniały czas na Zielonym Przedszkolu. Podróż wypełniona była wspólnym śpiewem i zabawami. Był czas i na odpoczynek i na rozmowy i na oglądanie bajek, gdyż niespodziewanie natrafiliśmy na utrudnienia w ruchu. I tylko dzięki klimatyzacji przetrwaliśmy potężny upał panujący na zewnątrz. Po drodze – w Bielsku Białej – spotkaliśmy się z p. Jolą, naszą pilotką, która od samego początku zaczęła opowiadać nam ciekawe historie dotyczące miejsc, które mijaliśmy.

Po godzinie 13.00, gdy już dotarliśmy do Domu Wczasowego Ondraszek w Ustroniu, dzieciaki od razu zabrały się za rozpakowywanie swoich bagaży. Radości nie było końca. Każdy wyciągał dokładnie przygotowane przez mamusie ubranka i układał na półkach przygotowując się już do dnia następnego.

Po obiedzie udaliśmy się do Leśnego Parku Niespodzianek, w którym dzieci mogły bez przeszkód karmić sarenki co chwilę przybiegające po kolejną porcję ziarenek. W alei bajek mogliśmy posłuchać i obejrzeć najbardziej znane bajki i baśnie, a na samym szczycie Parku obejrzeliśmy pokaz lotów ptaków i zwiedziliśmy sowiarnię. Na zakończenie udaliśmy się na plac zabaw, z którego jednak przepędziła nas wielka chmura zwiastująca deszcz. Zebraliśmy się więc szybko i ruszyliśmy w kierunku busa.

Po powrocie i wspólnej kolacji dzieciaki udały się jeszcze na plac zabaw, a po wspólnej modlitwie wieczornej wszyscy rozeszli się do swoich pokoi, żeby do końca się rozpakować i umyć po bardzo wyczerpującym dniu.

Nie minęło dużo czasu i na piętrze, które zajmuje nasz Anielinek zapanowała całkowita cisza ;)

Zdjęcia dostępne są TUTAJ