Anielek - Przedszkole Niepublicznie

Wycieczka - "Park linowy Radocha" (23.05.2016)

23 maja z samego rana wybraliśmy się do Parku Linowego Radocha                     w Nieporęcie koło Warszawy. Droga, którą musieliśmy pokonać autokarem okazała się dość długa, ale warto było, gdyż zaraz po wyjściu z autokaru okazało się, że jesteśmy w przepięknym miejscu. Park leży w  malowniczym miejscu tuż koło Jeziora Zagrzyńskiego.

W Parku znajduję się pięć tras dostosowanych do wieku i wzrostu, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci z grupy Żabek wyruszyły na trasę kolorową, zabezpieczoną siatką i przeznaczoną dla najmłodszych dzieci. Po pokonaniu pierwszego strachu okazało się, że wspinaczka na tej trasie to prawdziwa przygoda. Ponieważ tego dnia Park był otwarty tylko dla nas, dzieci mogły wielokrotnie pokonywać trasę.  Na dzieci z grupy Wiewiór czekało duże wyzwanie. Każdy został przeszkolony jak poruszać się w uprzęży wspinaczkowej, by móc wyruszyć na trasę żółtą. Przedszkolaki miały do pokonania 13 przeszkód m.in. przeciąganie beczki, dwa zjazdy pajęczyna, które były zawieszona na wysokości nawet 2,5 metra. Siostry           i Panie też mogły sprawdzić swoje siły na trasie zielonej, przeznaczonej dla dzieci i młodzieży.

Wspinaczka okazała się niezwykle pasjonującym zajęciem, ale również męczącym, na szczęście na ognisku każdy mógł upiec sobie kiełbaskę i nieco odpocząć. Był to dzień pełen wrażeń, piękne widoki, pokonywanie strachu podczas wspinaczki i ogromne emocje sprawiły, że w drodze powrotnej do przedszkola oczy same nam się zamknęły.

 

Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ