Anielek - Przedszkole Niepublicznie

Wycieczka do Muzeum Papiernictwa (25.04.2016)

Poniedziałek 25 kwietni a okazał się kolejnym z tych niezwykłych dni         w przedszkolu, kiedy wyruszamy z plecakami na wyprawę, by poznawać świat. Tym razem wybraliśmy się do muzeum papiernictwa w Konstancinie Jeziornej.

Zwarci i gotowi, z pleckami na plecach zaraz po godzinie 8:00 wyruszyliśmy do autokaru, by rozpocząć kolejną przygodę. Po prawie godzinnej podróży autobusem znaleźliśmy się w Konstancinie, przed Muzeum Papiernictwa. Już o godzinie 10:00 miała się odbyć przygotowana specjalnie dla nas lekcja muzealna. Na szczęście nie byłą to typowa lekcja, kiedy nauczyciel mówi, a uczniowie słuchają. To my sami mogliśmy doświadczyć, jak wyrabiało się kiedyś papier. Każde dziecko samodzielnie wykonało dwa arkusze czerpanego papieru, jeden ze znakiem wodnym, drugi z płatkami róż. Okazało się, że jest to fascynujące zajęcie, ale wcale nie takie proste jak nam się wydawało.

Ogrom wrażeń z Muzeum sprawił, że w drodze powrotnej oddaliśmy się błogiemu odpoczynkowi             w wygodnym autokarze.