Anielek - Przedszkole Niepublicznie

Podziękowanie za modlitwę

Szczęść Boże !!!

Pragnę z całego serca podziękować wszystkim za modlitewne towarzyszenie nam w wielkopostnych rekolekcjach dla naszych przedszkolnych rodziców w dniach 17-20.03.2013. Były to bardzo ważne rekolekcje z wielu względów, w których nie obyło się bez olbrzymiej walki duchowej dosłownie o każdy dzień z osobna... wierzę, że dzięki Waszej modlitwie byliśmy ochronieni przed największymi atakami złego ducha, a to co przeżyliśmy miało być ofiarą, za konkretne osoby, rodziny, sytuacje. Jako jeden z wielu przykładów, który odbieram jako walkę duchową jest moja choroba (ostre zapalenie żołądka, przełyku i dwunastnicy), które rozpoczęło się w dniu rekolekcji, największe nasilenie bólu miałam 3 dnia rekolekcji, kiedy to ludzie przystępowali do sakramentu pojednania (prawie wszyscy przystąpili, jak to księża powiedzieli spowiedzi były bardzo mocne i mocno przeżyte) - Chwała Panu.

Olbrzymim  sukcesem tych rekolekcji było to, że 16 rodzin (małżeństw) zapisało się do wspólnoty Domowego Kościoła (DK jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. DK łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END), tworząc właściwą dla siebie drogę. DK zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. DK dąży do odnowy małżeństwa i rodziny poprzez wdrażanie do:

  • życia Słowem Bożym, aby stawało się ono słowem życia,
  • życia modlitwą, jako osobistego spotkania z Chrystusem, swoim Zbawicielem,
  • życia sakramentalnego, zwłaszcza eucharystycznego,
  • dawania świadectwa o swoim spotkaniu z Chrystusem w małżeństwie, rodzinie i wobec innych ludzi,
  • postawy służby we wspólnocie Kościoła, według otrzymanych darów,

 Prosimy więc o modlitwę , aby dary duchowe z tych rekolekcji trwały w ludziach i owocowały na życie wieczne, a dla małżeństw, które zapisały się do wspólnoty, aby trwały w walce o swoje małżeństwo i rodzinę, by nie poddawali się zniechęceniom złego ducha w trwaniu na tej drodze.

pozdrawiam bardzo serdecznie......;-)

z Bogiem ............s.Teresita OSB